PORADNIA DIETETYCZNA

Promocja “Dla Aktywnych”

Zapraszamy osoby, które posiadają ważny karnet na siłownię lub fitness do skorzystania z promocji -25% (cena 60zł) za I konsultację dietetyczną. Promocja ważna do wyczerpania zapasów.

Zapraszam na konsultacje dietetyczne wszystkie osoby,
które chcą zmienić dotychczasowy styl życia oraz mają apetyt na zdrowie i witalność przez długie lata.

Zapraszam na konsultację dietetyczną wszystkie osoby, które chcą zmienić dotychczasowy styl życia. Pragną dowiedzieć się co jeść aby poprawić swoje samopoczucie, nie dopuścić do depresji, zapobiec chorobom, jak również pomóc organizmowi je zwalczyć i pozbyć się wszelkich dolegliwości. Nasze spotkania mają na celu poprawić jakość życia osób, stosujących się do zaleceń zdrowego odżywiania aby zawsze tryskać zdrowiem i pozytywną energią. Bowiem odpowiednio dobrana dieta jest podstawą codziennej troski o własne ciało, jak również wpływa na lepsze samopoczucie, poprawę dyskomfortu psychicznego, kondycję, a co za tym przemawia – poprawę stanu zdrowia.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad żywieniowy oraz analiza składu masy ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Wywiad żywieniowy polega na rozmowie z pacjentem i ocenie dotychczasowych nawyków żywieniowych. Umożliwia to zidentyfikowanie niewłaściwych nawyków żywieniowych oraz udzielenie porad i wskazówek, które pomogą skorygować dotychczasowe błędy żywieniowe, a w przyszłości ułatwią dokonywanie samodzielnych, świadomych wyborów żywieniowych.

Podczas wizyty zbierane są też informacje dotyczące stanu zdrowia, trybu życia i preferencji kulinarnych, aby opracowany jadłospis jak najlepiej odpowiadał potrzebom pacjentów. Mile widziane są również Państwa aktualne wyniki badań laboratoryjnych np hemoglobina, cholesterol, glukoza, TSH, enzymy wątrobowe itp. Na pierwszą wizytę należy zarezerwować sobie ok. 60 minut. Kolejne wizyty odbywają się co miesiąc i trwają ok. 30 minut.

Oferta Poradni skierowana jest do osób zarówno zdrowych jak i borykających się z problemami zdrowotnymi, a także do dzieci w wieku szkolnym. Zajmujemy się profilaktyką oraz leczeniem chorób dieto-zależnych.

Oferta Poradni:

– DIETY ODCHUDZAJĄCE PRZY NADWADZE I OTYŁOŚCI,
– DIETY ZWIĘKSZAJĄCE MASĘ CIAŁA PRZY NIEDOWADZE,
– ŻYWIENIE KOBIET KARMIĄCYCH,
– ŻYWIENIE DZIECI W WIEKU SZKOLNYM, ODCHUDZANIE, NIEDOBORY MASY CIAŁA, DIETA BEZGLUTENOWA,
– LECZENIE ŻYWIENIOWE:

· cukrzyca
· nadciśnienie tętnicze
· alergie pokarmowe
· nietolerancje pokarmowe (nietolerancja laktozy i inne)
· celiakia (choroba trzewna)
· choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
· zaburzenia lipidowe - wysoki poziom cholesterolu, tri glicerydów
· miażdżyca
· choroby wątroby - niewydolność wątroby, marskość wątroby, stłuszczenie wątroby, zapalenie wątroby
· choroby nerek - zapalenie nerek, niewydolność nerek, kamica nerkowa
· niedokrwistość (anemia)
· choroby tarczycy - niedoczynność, nadczynność, choroba Hashimoto
· choroby jelit - zespół jelita drażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Diagnostyka i wyposażenie gabinetu:

W trakcie konsultacji dietetycznej przeprowadzana jest kompleksowa diagnostyka składu masy ciała przy pomocy analizatora Jawon Medical X-Contact 350.
Analiza składu ciała to prosta, wiarygodna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda badania diagnostycznego, wykorzystująca bioelektryczną impedancję (BIA) czyli zdolność tkanek do przewodzenia prądu elektrycznego w stopniu uzależnionym od poziomu ich nawodnienia.

Tkanka mięśniowa, kości składająca się w około 80% z wody i elektrolitów jest bardzo dobrym przewodnikiem prądu, natomiast tkanka tłuszczowa o znacznie niższej zawartości wody (około 20%), charakteryzuje się większą opornością. Różnice w poziomie impedancji poszczególnych tkanek, pozwalają ilościowo określić ich udział i wzajemne proporcje w naszym ciele.

Podczas analizy składu ciała uzyskujemy informacje:
masa ciała rzeczywista w kg
masa ciała standardowa w kg
ciśnienie krwi (mmHg) oraz tętno
wskaźnik masy ciała (BMI)
zawartość tkanki tłuszczowej (% i kg)
zawartość tkanki mięśniowej
zawartość wody (%, wewnątrz. i zewnątrzkomórkowej)

Dzięki uzyskanym wynikom możemy określić dobowe zapotrzebowania na energię co stanowi punkt wyjścia do planowania żywienia.