PORADNIA DIETETYCZNA

Promocja “Dla Aktywnych”

Zapraszamy osoby, które posiadają ważny karnet na siłownię lub fitness do skorzystania z promocji -25% (cena 60zł) za I konsultację dietetyczną. Promocja ważna do wyczerpania zapasów.

Zdrowe odchudzanie jest świadomą i kontrolowaną zmianą dotychczasowej diety i sposobu myślenia o jedzeniu.

Zdrowa dieta odchudzająca nie jest głodówką, a wręcz przeciwnie - dzięki odpowiednio dobranej diecie, czujemy się zawsze syci, mamy wystarczającą ilość składników odżywczych i jesteśmy w stanie utrzymać odpowiednią wagę ciała. Praktycznie każdy z nas ma chociaż jedną próbę odchudzania za sobą. Niestety, najczęściej mało skuteczną, a nawet zagrażającą zdrowiu.

SKUTKI ŹLE DOBRANEJ DIETY:
efekt jo-jo - czyli utracone kilogramy wracają z nawiązką,
obniżony poziom metabolizmu - mimo że mało jemy, to tyjemy,
niedobory witamin i minerałów np. anemia, wypadanie włosów, kruche paznokcie, blada cera, sińce pod oczami i wiele innych objawów.

Nie narażaj swojego zdrowia eksperymentując z dietami. Kluczem do zgubienia nadwagi jest zdrowa, racjonalnie dobrana dieta. Bardzo ważne jest aby uświadomić sobie, że prawidłowe odżywianie to potężna broń w walce o zdrowie. Podczas kuracji odchudzającej eliminujemy popełniane błędy w żywieniu i co ważne uczymy się prawidłowych nawyków żywieniowych aby uniknąć późniejszego efektu jo-jo. Dieta odchudzająca dobrana przez specjalistę-dietetyka uwzględnia indywidualne cechy osobowe, jak wiek, płeć, rodzaj wykonywanej pracy, aktywność fizyczną oraz co ważne towarzyszące schorzenia. Dobra dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną to recepta na zdrowie i urodę przez całe życie.

Głównym zadaniem zdrowego odchudzania jest dostarczanie organizmowi właściwych surowców do wytwarzania energii, regeneracji komórek oraz produkcji enzymów i hormonów. Jeżeli dostarczamy szkodliwych substancji, zaczynają pojawiać się nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. A substancji tych jest we współczesnej diecie niestety, dość dużo. Na szczęście można je wyeliminować...