PORADNIA DIETETYCZNA

Promocja “Dla Aktywnych”

Zapraszamy osoby, które posiadają ważny karnet na siłownię lub fitness do skorzystania z promocji -25% (cena 60zł) za I konsultację dietetyczną. Promocja ważna do wyczerpania zapasów.

Zdrowy styl życia to ćwiczenia i aktywność fizyczna, a przede wszystkim prawidłowe odżywianie.

Organizm ludzki jest jak fabryka, która ma za zadanie dostarczyć pokarmy do każdej żywej komórki. Celem tego jest utrzymanie prawidłowo funkcjonującego organizmu człowieka.
Słuszne jest powiedzenie „jesteś tym, co jesz”, bo nasz wygląd, poziom energii i ewentualne dolegliwości odzwierciedlają nasz sposób odżywiania się. Na przykład tyjemy jedząc zbyt dużo cukrów i węglowodanów, a ktoś pijący w nadmiarze kawę i alkohol, palący papierosy i jedzący dużo mięsa, ma kwaśno pachnący oddech. Jadłospis ubogi w warzywa i owoce, a w zamian częste sięganie po tłuste potrawy, fast foody, słodycze i napoje gazowane prowadzi do chorób dieto-zależnych. Choroby te są plagą naszych czasów, a wynikają z nieracjonalnego sposobu odżywiania.

Ważne jest aby nasze pożywienie było różnorodne, kolorowe, zrównoważone i w odpowiedniej ilości. Stosowanie odpowiedniej dla nas diety i świadome dobieranie składników pożywienia odgrywa kluczową rolę zarówno w profilaktyce jak i leczeniu lub łagodzeniu objawów wielu chorób. Dlatego jeśli są Państwo zainteresowani zmianami w swoim stylu życia i chcą zrobić coś dla siebie oraz własnego zdrowia, zapraszam na konsultację dietetyczną.